W lawendowym świecie wiele się ostatnio dzieje – na Warmii dobiegają końca prace przy budowie Lawendowego Muzeum. Coś czuję, że z tego powodu plantacja Joanny Posoch trafi na niejedną wakacyjną listę must see in Poland. Z realizacją projektu zbiega się także wydanie książki autorstwa Joasi o jej wieśniaczym i, oczywiście, lawendowym życiu z dala od miasta. Z kolei Hubert i Magda Kacprzak z Przystanku Lawenda remontują jeden z budynków gospodarczych, byście mogli zatrzymać się u nich na dłuższą chwilę i nacieszyć oczy widokiem kwitnących lawend. Dorota Pawlak, właścicielka Lawendy Izerskiej, ruszyła z nowym projektem Lavandula Ceramika i tworzy unikatowe wypalane przedmioty. A co słychać na Lisim Polu? Moje lawendy za sprawą prababci Stefanii zadebiutowały 8 marca w Wysokich Obcasach, a teraz budzą się z zimowego snu i zaczynają ładnie zielenić. Zatem – praca wre!

Na ten moment wspomnę tylko, że jest w planach w lecie organizacja festiwalu lawendy w Uniejowie. Więcej szczegółów znajdziecie w trzecim numerze biuletynu. Mam natomiast nadzieję, że wiosenny numer biuletynu Polska Lawenda przypadnie Wam do gustu.

~Hanna Kamieniecka
Redaktor naczelna
www.lisie-pole.eu

 
 
Th_01_W.jpg   uprawa
Uprawa lawendy w Polsce
co wiemy na temat uprawy lawendy w naszym kraju
 
Th_02.jpg   spacer po plantacji
Lawendowy ogród Eweliny Eliasz
"dla mnie ogrody są tęczą na szarym niebie codzienności"
 
Th_03.jpg   informacje ogólne
Z lawendą żyje się lepiej
istotne kwestie w udanej uprawie lawendy
 
Th_04_W.jpg   uroda
Naturalne kosmetyki z lawendą
proste i zdrowe przepisy na lawendowe kosmetyki
 
Th_05.jpg   produkty
Mydła lawendowe
czy każde mydło lawendowe ma właściwości lecznicze?
 
Th_06.jpg   z życia
Lawenda u mediatora
kim jest mediator i co ma wspólnego z lawendą?
 
Th_09.jpg   styl
Zapraszam Wiosnę do domu!
wnętrza dla osób, które nie lubią nudy
 

 


 
Th_07.jpg   poznajemy odmiany
Niebieska Pasja
czyli o mało znanej lawendzie Blue Scent
 
Th_08.jpg   prezentujemy ogrody
Lawenda w Waszych ogrodach
"jestem bardzo dumna ze swojego kącika lawendowego"
 Lawendowa Barć Pod Lasem zwyciężyła konkurs podczas Dni Miodu w czeskich Pardubicach (05-07.10.2012). Nasz Miód z Lawendą smakował najbardziej spośród 72 innych biorących anonimowo udział w konkursie wystawionych miodów! Otrzymaliśmy tytuł Złotego Plastra i piękną statuetkę.W zeszłym roku mieliśmy okazję odwiedzić, jak się później okazało, jedyną plantację lawendy na Krecie. Jest ona położona w północnej części wyspy pomiędzy Chanią a Rethymnonem. To nie była „standardowa” plantacja jakiej oczekiwaliśmy. Z kilku powodów ...